Publications
Obama to Host Saakashvili at White House

Obama to Host Saakashvili at White House

Civil Georgia

Як повідомляє пресс-служба Білого дому, у 2012 році буде відзначатися 20-а річниця встановлення дипломатичних відносин між США і Грузією і два президенти обговорять питання подальшого посилення Хартії стратегічного партнерства між Грузією і США, підписаної в 2009 році, «шляхом розширення співробітництва в сферах торгівлі, туризму , енергетики, науки, освіти, культури і безпеки».

«Президент Обама підкреслить значення нашої співпраці з Грузією у сфері оборони, у тому числі і важливий внесок Грузії в операціях міжнародної безпеки в Афганістані», - повідомляє Білий дім.

«Президент Обама ще раз підтвердить підтримку з боку США територіальної цілісності Грузії в рамках її кордонів, визнаних на міжнародному рівні», - йдеться в повідомленні Білого дому.

«Президент також бажає обговорити майбутні вибори в Грузії і реформи, які забезпечать подальшу трансформацію Грузії в активну і стабільну демократичну державу».

Президент Обама вперше запросив Міхеїла Саакашвілі в Овальний зал. Зустріч між двома президентами віч-на-віч пройшла в листопаді 2010 року в рамках саміту НАТО в Лісабоні. У січні 2011 року президенти провели короткочасну зустріч у Вашингтоні, після заходів, присвячених пам'яті американського дипломата Річарда Холбрука.

Окрім того очікується, що державний секретар США Хілларі Клінтон цього року відвідає Грузію з офіційним візитом.

«Офіційний візит президента Грузії, в першу чергу, підкреслює ті особливі відносини, які сформувалися між нашими країнами і між політичними лідерами наших країн», - заявив посол Грузії в США Темур Якобашвілі в інтерв'ю телекомпанії «Руставі-2».

Video records