Публiкацiї

Civil Georgia

Державний секретар США Хілларі Клінтон на зустрічі з міністром закордонних справ Грузії Гріголом Вашадзе і секретарем Ради національної безпеки Гігою Бокерія, що відбулася у Нью-Йорку в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН і тривала 25 хвилин, обговорила питання, пов'язані з російсько-грузинськими переговорами щодо умов вступу Росії до СОТ, запланованим збільшенням грузинського військового контингенту в Афганістані і очікуваними в Грузії виборами. Про це повідомив офіційний представник Держдепартаменту США.

Офіційний представник Державного департаменту США, ім'я якого не повідомляється, заявив, що «більшу частину» зустрічі сторони присвятили російсько-грузинським переговорам щодо умов вступу Росії до СОТ, які проходять за посередництва Швейцарії

«І так само, як і на зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим минулого тижня, вона (Хілларі Клінтон) закликала міністра закордонних справ Вашадзе максимально використовувати посередництво Швейцарії і домогтися прогресу, щоб викорінити всі суперечності між делегаціями на зустрічі, яка запланована на початок жовтня», - розповів представник Держдепартаменту.

Грузія збільшить особовий склад свого контингенту в Афганістані до 1700 осіб

У майбутньому році Грузія планує направити до Афганістану додатковий батальйон. У цій країні вже перебувають 950 грузинських військових в лавах миротворчої місії НАТО, і більшість грузинських військових служать в провінції Гельманд.

«Грузія вже стоїть на дорозі, щоб стати тією державою не-членом НАТО, яка представлена в Афганістані найбільшою кількістю військових», - заявив офіційний представник Державного департаменту, - «Держсекретар подякувала міністру закордонних справ Вашадзе і Грузії за обіцянку, що в Афганістан буде направлено додатковий батальйон грузинських військових, в результаті чого кількість особового складу грузинських сил досягне 1700 осіб».

«Вони також довго обговорювали медичне обслуговування та допомогу, яку США надають пораненим під час бойових дій в Афганістані грузинським солдатам, а також ту військову допомогу, яку США надають грузинським силам в Афганістані», - заявив офіційний представник Держдепартаменту.

Обіцянка зробити «якісний стрибок» на виборах

Третє й останнє питання, яке обговорювалося на зустрічі, стосувалося парламентських і президентських виборів в Грузії, які пройдуть в 2012 і 2013 рр.. В ході обговорення цього питання Клінтон підкреслила важливість проведення вільних, справедливих і прозорих виборів.

Офіційний представник Держдепартаменту повідомив, що в ході зустрічі міністр закордонних справ і секретар Ради національної безпеки Грузії «підкреслили, що Грузія має намір зробити істотний стрибок за якістю виборів».

Вашадзе і Бокерія подякували Сполученим Штатам за ту допомогу Грузії, яку США забезпечують за допомогою Міжнародного республіканського інституту і Національно-демократичного інституту з точки зору покращення виборчого процесу в Грузії, - заявив офіційний представник Державного департаменту США.

Відео
Новини