Публiкацiї

Відносини між Росією і Грузією після війни зайшли у глухий кут. Росія встановила й продовжує утримувати військову присутність в Абхазії і Південній Осетії відразу після війни, у той час як Грузія не ближче до членства в НАТО, ніж це було до початку війни.

Тим не менш, незабаром відбудуться вибори, які можуть суттєво вплинути на ситуацію. Перша зміна, президентські вибори, які відбудуться в Південній Осетії 13 листопада. Це обрання є спірним, оскільки незалежність Південної Осетії, яка була оголошена незабаром після війни 2008 року, визнається тільки Росією і кількома іншими державами, у той час як грузинський уряд стверджує, що ця територія належить Грузії і перебуває під окупацією Росії. Гостроти суперечці додає той момент, що чинний президент не має права балотуватися на наступний термін, а в суспільстві немає згоди щодо того, хто повинен стати його наступником.

Зміна керівництва відбудеться й у Росії, де пройдуть президентські вибори в березні 2012 року. Як STRATFOR вже згадував раніше, світова спільнота вже дізналася про рішення прем'єр-міністра Росії Владіміра Путіна повернутися на пост президента, і що повернення Путіна буде супроводжуватися більш жорстким підхідом у зовнішній політиці Росії. На знак того, деякі офіційні особи Росії вважають, що якщо вибори у Південній Осетії відбудуться без проблем, то "штучні кордони" між Північною та Південною Осетією можна буде знищити. Це говорить про те, що Росія може скористатися анексією Південної Осетії задля власної експансії.

Третя зміна керівництва - це вибори в Грузії, де в травні 2012 року відбудуться парламентські, а в березні 2013 року президентські вибори. Нинішній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, не має права балотуватися на новий президентський термін. І ходили чутки, що Саакашвілі хотів скористатися тактикою Путіна, тобто обійняти пост прем'єр-міністра з метою повернення на пост президента у 2018 році.

Однак на арені з’явився новий кандидат, відомий мільярдер, який кинув виклик Саакашвілі. Іванішвілі пообіцяв "не дозволити нинішньому президенту стати прем'єром і зберегти владу".

За виборами в Грузії обов'язково буде уважно стежити Росія. Таким чином, у політичній картинці в Росії, Грузії і Південної Осетії з’являться нові змінні, і динамічна ситуація може швидко вийти з-під контролю.

Відео
Новини