Публiкацiї

Це означає, що після 18 років переговорів, що проходили з постійними перервами, Росія нарешті приєднається до СОТ.

Радник президента Аркадій Дворкович зробив цю заяву після зустрічі пана Медведєва і президента Швейцарії. Швейцарія взяла на себе роль посередника в напружених переговорах з Грузією, яка, будучи членом СОТ, могла перешкодити Росії вступити в цю організацію.

«Існує ряд питань, які потребують роз'яснення», - заявив пан Дворкович після переговорів. Він і посередники зі Швейцарії відправляться в Тбілісі, столиці Грузії, щоб їх обговорити.

«Ми сподіваємося, що ми дійдемо згоди з цих питань протягом кількох годин», - зауважив він у своїх коментарях, переданих новинним агентством Інтерфакс, додавши, що жодне з них не становить особливих труднощів.

Згідно з коментарями Дворковича, Росія домагається внесення деяких змін до компромісної пропозиції, яку Грузія підписала в четвер. Грузія хотіла організувати місії зі спостереження за торгівлею на своєму кордоні з Росією, і її представники стверджували, що пом'якшили початкові умови договору, погодившись на те, що спостерігачами повинні стати приватні, а не державні фірми. Відповідно до пропозиції висунутим швейцарськими посередниками, ці приватні фірми-підрядники будуть найматися третьою незалежною стороною, як, наприклад, Євросоюз.

Поки що досі не зрозуміло, яких змін в умовах домагається Росія. Вона довгий час чинила опір проведенню спостереження в тій формі, яка може скомпрометувати формальне визнання Москвою суверенності двох грузинських анклавів. Минулого тижня пан Дворкович досить емоційно висловлювався з цього приводу, кажучи, що «ми не можемо виконати і ніколи не виконаємо» вимоги Грузії.

У неділю, проте, Дворкович заявив, що, якщо основні заперечення Росії будуть зняті, він не бачить ніяких «істотних перешкод» для схвалення російських документів на вступ до СОТ на зборах в листопаді. Остаточне рішення з питання вступу Росії до СОТ буде прийнято на щорічній міністерській конференції в грудні.

За словами грузинського представника, президент Швейцарії Мішлін Кальмі-Ре, яка зустрілася з паном Медведєвим у неділю, проведе зустріч з президентом Грузії Міхеїлом Саакашвілі в понеділок.

Гіга Бокерія, секретар Ради національної безпеки Грузії, заявив, що поки неясно, чи стане Росія висувати серйозні заперечення проти такої пропозиції або просто захоче прояснити ті пункти, які залишилися неточними, як, наприклад, питання про те, яка правова організація контролюватиме дії компанії , що здійснює спостереження за торгівлею на кордоні.

«Тут все просто - якщо вони приймуть пропозицію, добре, - додав він. - Якщо вони кажуть, що хочуть внести зміни в поточну пропозицію, це, можливо, означатиме ні».

Росія є найбільшою економікою, серед тих що не приєдналися до СОТ, і, за інформацією Світового банку, вступивши до СОТ, Росія може збільшувати свій щорічний ВВП на 11% протягом довгого періоду часу. У найближчій перспективі досягнення будуть менш значними - 3,3% - а неконкурентні галузі промисловості можуть постраждати, що змушує деяких російських експертів виступати проти вступу в організацію.

Михайло Ремізов, голова Інституту національної стратегії, сказав, що членство в СОТ не є «ні необхідністю, ні джерелом будь-якої значимої вигоди». В умовах економічної кризи воно може обмежити здатність Росії користуватися методами протекціоністської політики для підтримки галузей своєї промисловості, як він заявив у своєму інтерв'ю радіостанції «Коммерсант FM». Перегороджуючи дорогу, за його словами, Грузія, в кінцевому рахунку, діяла в інтересах Росії.

«Найчастіше кращими друзями Росії виявляються її недруги», - додав він.

Відео
Новини