Публiкацiї

Civil Georgia

«Ми, як вам відомо, наближаємося до того, щоб почати переговори з ЄС про поглиблену зону вільної торгівлі. Це дуже важливо для економіки Грузії. Ми знаємо, які економічні проблеми в Європі, але, в той же час, вихід на ринки ЄС для грузинської продукції є вирішальним кроком для подальшого економічного зростання Грузії і благополуччя нашої країни. Сподіваємося, що ці переговори почнемо протягом найближчих тижнів», - заявив Саакашвілі.

Кетрін Ештон підтвердила, що Грузія досягла «значного прогресу» у напрямку початку переговорів щодо угоди про вільну торгівлю.

«Ви абсолютно праві і нашим очікуванням є те, що ми зможемо дуже скоро просунутися вперед протягом наступних декількох тижнів і до Різдва зможемо показати той прогрес, заради якого, я знаю, ви так старанно попрацювали», - заявила верховний представник ЄС.

Вона схвалила позицію, яку Грузія зайняла щодо вступу Росії до СОТ. «Ви вклали в це величезні зусилля і я високо ціню ту форму, в якій це було зроблено», - заявила Ештон.

Саакашвілі зазначив, що завершення переговорів щодо Угоди про вільну торгівлю є одним з головних пунктів «плану модернізації», терміни виконання якого закінчуються в 2015 році. Проте він також заявив, що Угода про вільну торгівлю з ЄС Грузія матиме набагато раніше 2015 року.

Він також сказав, що «Грузія досягла дуже великого прогресу у напрямку ЄС» після того, як в липні 2010 року почала переговори щодо угоди про асоціацію з ЄС.

«У той же час м є невід'ємною частиною Європи. Дуже важливо, що президент Саркозі, який нещодавно відвідав Грузію, підтримав нас у тому, що ми повинні стати членами Євросоюзу і НАТО в майбутньому ... Ми вже є формальними кандидатами в НАТО. Тому що це було озвучено на Бухарестському саміті. В Євросоюзі таку декларацію не робили, але ми все частіше чуємо, що Грузія в майбутньому обов'язково стане членом ЄС », - заявив Саакашвілі.

«Ми повинні розуміти, що я, в першу чергу, є найбільш нетерплячим представником нашого народу, я частіше за інших ставлю запитання «коли, коли, скоріше пропустіть нас усюди, чому змушуєте нас нервувати і чекати біля дверей »... Але це природно, не так просто. Хоча ми повинні розуміти, що сам процес, коли три роки тому в світі ніхто не говорив, чотири роки тому, що Грузія повинна стати членом НАТО і це було взагалі зі сфери фантазії, що Грузія колись стане членом ЄС або наблизиться на такому рівні і досягне такого рівня інтеграції, як це ми робимо зараз, про це навіть розмови були зайвими », - заявив він.

Саакашвілі також зазначив, що для Грузії, яка вже має спрощений візовий режим з ЄС, одним із пріоритетів є встановлення безвізового режиму з Євросоюзом.

«В останні роки в Грузії повертається більше людей, ніж виїжджає. Тому, в разі безвізового режиму з ЄС ми зовсім не чекаємо, що грузини раптом всі втечуть в ЄС і Грузія спорожніє, що, до речі, відбулося в деяких країнах - нових членах ЄС », - заявив Саакашвілі.

Відео
Новини