Публiкацiї

Civil Georgia

Президент Обама похвалив досягнутий Грузією «прогрес на шляху розбудови суверенної і демократичної держави» і додав, що населення Грузії «особливо має пишатися» цим. Він похвалив особисто президента Саакашвілі, заявивши, що «під керівництвом президента Грузія досягла величезного прогресу».

«Одним з перших питань, яке я зазначив, була моя подяка за інституційне будівництво, яке має місце в Росії (замість Грузії він помилково сказав Росія, однак виправив одразу ж) - в Грузії; Також значення поваги меншин, значення реформи поліції і значення дотримання верховенства закону», - заявив президент США.

«Хочу оцінити ту роботу, яка вже зроблена, але також чекаю справедливих і вільних виборів», - заявив Обама після зустрічі зі своїм грузинським колегою. Ця зустріч була першою офіційною зустріччю між двома президентами, що пройшла в Білому домі.

«Передача влади, яка буде мати місце в Грузії, думаю, зміцнить багато реформ, які вже проводяться», - додав він.

Щодо виборів президент Саакашвілі заявив, що в результаті запланованих у цьому році парламентських виборів буде сформована нова «конституційна система, в більшій ступені у вигляді парламентської республіки».

Саакашвілі також додав, звертаючись до Обами: «ви правильно зазначили, наступного року в Грузії ми оберемо нового президента. Це також важливо, тому що цим ми створимо більш різноманітне і плюралістичне політичне середовище».

Президент США заявив, що на зустрічі з грузинським колегою також обговорювали, яким чином можна ще більше поглибити «вже і без того сильні двосторонні відносини», в тому числі і шляхом економічного співробітництва ».

«Грузія просунулася вперед з точки зору створення ефективного вільного ринку, але не можна зупинятися, необхідно досягти ще більшого прогресу. США бажають в цьому вам допомогти», - заявив Обама.

«Ми домовилися про діалог на високому рівні між двома країнами про те, яким чином зміцнювати торговельні відносини, у тому числі і з точки зору можливої угоди про вільну торгівлю. Природно, в цьому напрямку потрібно провести багато роботи і обговорити безліч можливих варіантів», - заявив він.

Саакашвілі подякував президенту США за висунення «перспективи договору про вільну торгівлю» і додав, що це буде сприяти подальшому прогресу Грузії.

У зв'язку з питаннями оборони та безпеки Обама заявив, що вдячний Грузії за той «особливий внесок», який вона зробила в операцію в Афганістані. Обама охарактеризував Грузію, як «одного з найбільш відданих» союзників в операції зі сприяння миру та безпеці в Афганістані серед країн, які не є членами НАТО.

«Ми говорили, яким чином можна посилити нашу співпрацю у сфері оборони. Є широке коло питань, над якими ми працюємо. Я також запевнив президента (Саакашвілі), що США продовжать підтримку прагнення Грузії вступити до НАТО», - додав Обама.

Президент Саакашвілі подякував Адміністрацію Обами «за виведення співробітництва у військовій сфері на наступний етап» і за те, що була відзначена необхідність «розвитку обороноздатності Грузії».

«Це важливий месидж для моєї країни», - заявив Саакашвілі.

Президент Обама заявив, що США вдячні за те, що «модель демократії та прозорості» Грузії є зразковим для всього регіону.

«Ми вважаємо, що протягом наступних декількох років, в умовах продовження цього прогресу, інші держави скажуть - «якщо Грузії вдалося досягти цієї трансформації, тоді і ми зможемо це». (Грузія) на міжнародній арені, так само, як і в двосторонньому форматі, є гравцем, який діє з відповідальністю», - заявив президент США.

Відео
Новини