Новини

Korrespondent.net

За його словами, Росія доклала всіх зусиль для того, щоб в Грузії не було професійних військових, і "вже після Другої світової війни керівництво Радянського Союзу прийняло рішення вбити грузинські військові традиції, тому що воно не довіряло грузинам, знало, що не зможе знищити бойовий дух грузин, оскільки рано чи пізно вони побажають незалежності".

Відновлення "цієї історичної традиції", тобто боєздатності грузин, Саакашвілі назвав "найбільш історичною справою", на яку будуть потрібні десятиліття. Президент повідомив, що Грузія з нуля стала виробляти бойові машини Лазіка, бронетранспортери Дідгорі, автомати. За його словами, до кінця весни в Грузії будуть підготовлені "добре навчені, оснащені і озброєні 100 тис. резервістів".

Візит Саакашвілі до Афганістану тривав кілька годин. Він разом з грузинськими військовими здійснив патрулювання однієї з ділянок на бронетехніці.

В Афганістані у складі Міжнародних сил сприяння безпеці з 6 серпня 2009 року несе служби одна грузинська рота (175 солдатів і офіцерів), яка розміщена в Кабулі у зоні відповідальності Франції, і батальйон - в провінції Гільменд у складі 749 осіб, у зоні відповідальності США.

У грудні парламент Грузії схвалив скерування до Афганістану ще одного піхотного батальйону чисельністю 750 осіб. Таким чином, Грузія стане найбільшим учасником операції в Афганістані - серед держав, які не є членами НАТО.

Відео
Новини