Публiкацiї

Civil Georgia

Заяву щодо співпраці між США та Грузією в сфері оборони офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич зачитав після того, як на прес-конференції у Москві його попросили прокоментувати рішення США про відновлення поставок зброї Грузії, які були припинені з 2008 року - імовірно, малась на увазі заява кандидата на посаду посла США в Грузії Річарда Норланда, який на минулому 12 березня на слуханні у сенатському Комітеті із зовнішніх відносин повідомив, що США погодилися на продаж Грузії автоматичних гвинтівок M4.

«Минулого року Посольство Сполучених Штатів в Москві інформувало нас про плановані поставки Вашингтона грузинському контингенту у складі Місії сприяння безпеці в Афганістані партії карабінів М4 і броньованих машин«Хаммер». В зв’язку з цим ми відреагували нотою на адресу Посольства Сполучених Штатів, висловивши стурбованість подібними діями американської сторони», - заявив Лукашевич.

«Сама участь у складі Міжнародних сил сприяння безпеці Афганістану офіційним Тбілісі, судячи з усього, сприймається як обґрунтування триваючої ремілітаризації і є ще одним приводом для проштовхування кандидатури цієї країни на членство в НАТО», - зазначив він.

«Ми вважаємо принципово важливим, що озброєння, які використовуються грузинським контингентом в Афганістані, не опинилися в Грузії. Режим Саакашвілі може використати їх проти Абхазії і проти Осетії, в тому числі і проти російських громадян, які проживають в цих країнах, що довели трагічні події серпня 2008 року», - заявив Лукашевич.

«З урахуванням нестабільності і безвідповідальності режиму Саакашвілі, будь-яка співпраця з Тбілісі у військовій сфері загрожує дуже важкими наслідками для миру і безпеки на Кавказі. І під цим кутом зору, ми, природно, дуже уважно, з підвищеною пильністю стежимо за конкретними формами американо-грузинського співробітництва у сфері оборони і безпеки. Саме так сприймаємо ми американо-грузинські польові навчання, які недавно пройшли на території Грузії. Основним завданням цих навчань, як було оголошено, було відпрацювання методів боротьби з повстанським рухом. Відразу виникає законне питання, з якими саме повстанцями збираються боротися влада Тбілісі залучаючи допомогу США», - сказав представник МЗС Росії.

«Крім того, ми вже звертали увагу Державного департаменту США на дедалі частіші заходи в порти Грузії кораблів ВМС США, у тому числі обладнаних системою Aegis», - заявив він.

«Які б пояснення цьому не давалися, ясно, що ці заходи сприймаються грузинським керівництвом, як заохочення його реваншистських устремлінь», - підкреслив Лукашевич.

Останній раз американський військовий корабель побував в Грузії в жовтні 2011 року, коли корабель ВМС США Філіппінському море увійшов у порт Батумі. Раніше, в червні 2011 року в порт Батумі окремо увійшли американські військові кораблі Анціо і Monterey.

Відео
Новини